Błędy w codziennej pielęgnacji włosów

Na naszym blogu dowiecie się wielu ciekawych, ale przede wszystkim przydatnych rzeczy. Teksty będą dopasowane zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dzisiaj na dywanik bierzemy pielęgnacje, a raczej błędy, jakie popełniacie na co dzień. Jesteśmy zdania, że warto uczyć się na błędach, dlatego mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego tekstu, będziecie wiedzieli, co robicie źle.

Najczęstszym błędem bezapelacyjnie jest nieprawidłowe mycie włosów. Nieprawidłowe, czyli jakie? Bardzo często używacie zbyt ciepłej lub za zimnej wody. Powinna być ona letnia. Dlaczego? Gorąca woda rozszerza łodygę włosa, pobudza gruczoły łojowe, co wpływa na szybsze przetłuszczanie się włosów. Zimna woda natomiast sprawia, że łuski się nie rozszerzają, więc nie ma możliwości, aby składniki, które są w szamponie, wniknęły w strukturę włosa.

Kolejny jakże częsty błąd, którego radzimy unikać to zbyt często lub rzadkie mycie włosów. Zarówno jedno, jak i drugie może mieć negatywny wpływ na nasze włosy. Częstotliwość mycia włosów to indywidualna sprawa każdego z nas. Należy pamiętać, że na ogół nasze włosy nie wymagają codziennego mycia, jednak jeśli jest to niezbędne, abyśmy odczuwali komfort, to powinno stosować się do mycia naprawdę delikatne produkty.

Będąc w temacie mycia włosów… czesanie ich na mokro – jest to karygodny błąd. Włos mokry to włos słaby! Lepiej jest je rozczesać przed myciem. Nie powinno również kłaść się spać w mokrych włosach.

Odpowiednie produkty do mycia i rozczesywania włosów

To bardzo ważne, jakie produkty będziemy stosowali na nasze włosy. Każdy z nas jest inny, dlatego kluczowe jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, jaki rodzaj włosów posiadamy, tylko wtedy jesteśmy w stanie dobrać idealnie zarówno kosmetyki do pielęgnacji, jak i szczotkę, bo i ona ma znaczenie.

Używanie prostownicy, lokówki itp. każdego dnia. W ten sposób niszczymy nasze włosy, dlatego należy zwrócić jeszcze większą uwagę, na to, czym będziemy je pielęgnować. Narażanie włosów często na wysokie temperatury, na pewno nie wpłynie na nie dobrze. Musimy więc dobrać tak kosmetyki, aby utrzymać je w odpowiedniej kondycji. Ważne jest to, by zdawać sobie sprawę, że to, co dla jednej osoby będzie dobre i skuteczne, niekoniecznie będzie miało takie samo działanie u innych. INDYWIDUALNE podejście do tematu to podstawa!

Podsumowując… jeśli chcesz mieć zadbane, zdrowe włosy to koniecznością jest poświęcanie im czasu. Potrzebują one prawidłowej pielęgnacji, dlatego każdy musi być świadomy potrzeb swoich włosów. W każdym profesjonalnym Salonie można uzyskać podpowiedzi, jak to zrobić.

Komentarze (6)

6 odpowiedzi na “Błędy w codziennej pielęgnacji włosów”

  1. Świetnie! wstyd się przyznać, ale ja popełniam chyba wszystkie błędy, jakie zostały wymienione…. czas na poprawę!

  2. Próbuje wzmocnić moje włosy, bo po wielu farbowaniach są w opłakanym stanie. Skorzystam na pewno z rad, ponieważ popełniam kilka wymienionych przez Was błędów.

    • Oczywiście, że na rozdwajające się końcówki ma wpływ również pielęgnacja. Spróbuj zwrócić uwagę na to co napisaliśmy i daj znać czy widzisz poprawę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akademia Barberingu

tel: 733 050 303

Salon Barber

tel: 505 515 202

Salon Łochowo

tel: 506 606 104

Mikropigmentacja

tel: 500 375 100

Kosmetologia

tel: 500 375 100