Mikropigmentacja brwi


W dzisiejszym wpisie weźmiemy pod lupę mikropigmentację brwi. Mamy nadzieję, że poruszenie tego tematu umożliwi wam zrozumienie na czym polega pigmentacja. Na początek pozbądźmy się stereotypów – zabiegi kosmetyczne NIE są tylko dla kobiet. W tym momencie nie mówimy już jedynie o zabiegach podkreślających urodę, ale również o zabiegach pomagających zrekonstruować ubytki i wady wynikające czasem z niefortunnych zdarzeń, a czasem z naszej genetyki.

Mikropigmentacja jest metodą zagęszczenia włosów w sposób permanentny. Ale co to tak właściwie znaczy? Przybliżymy wam trochę cały proces.

Jak to wygląda? Cała procedura polega na wprowadzeniu naturalnego pigmentu w naskórek (różni się to od tatuażu przy którym pigment jest wprowadzany w skórę właściwą). Używa się do tego cienkich, jednorazowych igieł. Oczywiście – barwa pigmentu jest starannie dobrana do odcienia Twojej skóry oraz koloru włosów. Zależy nam na jak najbardziej naturalnym efekcie – udany zabieg to taki, którego nie widać na pierwszy rzut oka.

Po co? Brwi są ważnym elementem na naszej twarzy. Podstawowa mimika opiera się na ruchach brwi. Bardziej wyrazisty look pozwala na przedstawienie pełnej gamy emocji. Dlatego też kobiety podkreślają sobie brwi podczas wykonywania makijażu. Pigmentacja brwi daje nam trwały efekt podkreślenia, idealnie dopasowany do Twojej urody.

Jakie są efekty? Jedną z podstawowych różnic jest trwały efekt zagęszczenia. Możemy skupić się na uzupełnieniu nieregularnych brwi czy też zakryciu blizny. Całkowita rekonstrukcja brwi? Tak! To też jest możliwe!

Efekty uboczne? Powikłania? Nie ma się czego bać – zabieg wykonywany w profesjonalnym salonie jest w 100% bezpieczny. Pamiętaj, aby nie ukrywać żadnych medycznych dolegliwości, a w razie jakichkolwiek pytań śmiało je zadawać zarówno przed jak i po zabiegu. Nasza rada? – Trzymaj się zaleceń linergisty.

Czy boli? Spokojnie, mikropigmentacja nie boli (przynajmniej nie bardziej niż tatuaż), a na wrażliwsze miejsca używa się żelu znieczulającego miejscowo.

Podsumowując… pigmentacja jest dla każdego! Nie bój się przełamywać swoich lęków i stereotypów.

Najważniejsza rzecz – PANOWIE – nie ma się czego wstydzić. Zabieg jest wykonywany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, różni się jedynie Waszymi potrzebami oraz zamierzonym efektem.

Komentarze (1)

Jedna odpowiedź do “Mikropigmentacja brwi”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akademia Barberingu

tel: 733 050 303

Salon Barber

tel: 505 515 202

Salon Łochowo

tel: 506 606 104

Mikropigmentacja

tel: 500 375 100

Kosmetologia

tel: 500 375 100